جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

کاشی و سرامیک

  خانه ها بسته به این که با کاشی و سرامیک پوشش شوند یا با سنگ گرانیت و مرمریت،از یکدیگر متمایز می شوند.لوکس و یا ساده،متناسب با مصالح به کار رفته در ساخت آن خانه تعیین می شود.اما امروزه اکثر خانه ها با کاشی و سرامیک فرش می شوند.


  کاشی چیست؟  کاشی نوعی سنگ ساختمانی مصنوعی است و دارای طول و عرض مختلف و ضخامت تنها چند میلیمتر است.یک سطح آن شیشه ای و کاملا صیقل و صاف است.این نوع مصالح ساختمانی بیشتر برای پوشش دیوارها و یا کف در حمام،توالت و آشپزخانه به کار برده می شود.همچنین کاشی ها برای تزئینات خارجی ساختمان و عایق رطوبت استفاده می شوند.کاشیها یک قطعه ی سفالی هستند که بخش اصلی آنرا تشکیل می دهد و روی یک سطح آن لعاب دارد که از یک ماده ی شیشه ای است.


  سرامیک چیست؟


  اما کاشی سرامیک یا سرامیک به کاشی ای گفته می شود که لعاب روی آن از جنس سرامیک باشد.اما سرامیک به مواد غیر آلی جامد و یا غیر فلز گفته می شود.اما آنچه کاشی سرامیک را برتر می کند،خواص دیر گداز بودن،سختی زیاد و مقاومت در برابر خوردگی است.

  کاشی از ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتری نسبت به سرامیک برخوردار است،از این رو از آن بر روی سطح دیوار بیشتر استفاده می شود.سرامیک دارای سطح استحکام بالایی است و به دلیل پرس سنگینتر در پوشش کف از آن استفاده می شود.
  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 بهمن 1395
  منبع
  برچسب ها : سرامیک ,کاشی ,شوند ,استفاده ,پوشش ,خانه ,کاشی سرامیک ,
  کاشی و سرامیک

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 3 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر